Еколошка четка за заби со бамбусова рачка

160 ден

Close
Price Summary
  • 160 ден
  • 160 ден
  • 160 ден
Побрзајте, уште 1 на лагер.
Краток опис:

Четка со висок квалитет за заштита на вашите заби. Бамбусот е биоразградлив и е безбеден за вашето здравје и заштитата на животната средина.

Карактеристики:
Материјал на рачка: Бамбус
Материјал на четка: Рециклиран најлон
Големина: 175 x 15 x 5mm
Тежина: 10гр
Боја: Исто како на фотографијата
Количина: 1 парче
Пакување: Кутија

Категорија:
Опис

Совети:
Американската стоматолошка асоцијација (АДА) препорачува замена на вашата четка за заби на секои три до четири месеци, или пак почесто доколку влакната се оштетени, ако сте болни, или ако имате ослабен имунолошки систем.

Scroll To Top
Close
Close
Производи
0 Омилени
0 Кошничка
Close

Кошничка

Вашата кошничка е празна!

Продолжи со нарачување