Ултрасоничен уред за дресирање и одбрана од агресивни кучиња

390 ден

43% Попуст
Close
Price Summary
  • 690 ден
  • 390 ден
  • 43%
  • 390 ден
  • Генерално заштедувате 300 ден (43%) на овој производ
На лагер
Краток опис:

Материјал: ABS
Боја: жолта
Фреквенција: 25KHZ
Големина: 140 х 40 х 30mm
Нето тежина: 55g
Користи батерија: 1 X 9V алкална, која не е вклучена во производот.

Избриши
SKU: Не е достапно Категорија:
Опис

Ултразвучниот бран што го испушта овој производ има силен ефект при дресирање или одбрана на кучето. Бранот што го испушта е нетоксичен, без мирис и нема никаков ефект врз луѓето и семејните миленици.
Едноставен е за употреба – го притискате копчето и уредот почнува да емитува ултразвучни бранови, насочете го кон кучето и држете се додека не се оддалечи од Вас.

Дополнителни информации
Боја:

Жолта, Црна

Scroll To Top
Close
Close
Производи
0 Омилени
0 Кошничка
Close

Кошничка

Вашата кошничка е празна!

Продолжи со нарачување